حسینیه «یهودی»های لندن/ ساز و کار فرقه شیرازی در لندن چیست؟ +فیلم و عکس(۱۶+)

ماموریتی که داعش در نفرت‌پراکنی و ایجاد دشمنی با تصویر اسلام سُنّی انجام داده و می‌دهد، فرقه شیرازی قرار است برای ملکوک کردن چهره تشیّع در سطح جهانی و همچنین تحریک دشمنی اهل سُنّت با شیعه انجام دهد.

 

سرویس سیاست مشرق– ” «ما تشیعی را که مرکز و پایگاه تبلیغاتش لندن است قبول نداریم؛ این تشیعی نیست که ائمه(ع) آن را ترویج کردند و آن را خواستند. تشیعی که بر پایه ایجاد اختلاف، بر پایه‌ تمهید و صاف‌کردن جاده برای حضور دشمن‌های اسلام است، این تشیع، تشیع نیست؛ این انحراف است.»(بیانات رهبر انقلاب/۲۶ مرداد ۹۴)

در ماه اکتبر سال ۲۰۱۷، موضوع حمایت جنبش صهیونیستی «تبلیغ اسرائیل» از ساخت یک مسجد و حسینیه در گُلدرز گرین (golders green ) لندن در رسانه‌های بریتانیا بسیار برجسته شد.

چند ماه قبل، یهودیان محله گولدر گرین لندن با جمع آوری امضا مخالفت خود را با ساخت یک حسینیه (الرسول الاعظم) در این منطقه اعلام کرده بودند. اما اعضای “جنبش تبلیغ اسرائیل ” که یک حرکت صهیونیستی است ضمن بازدید از این مرکز به یهودیان اطمینان داده اند که این حسینیه به هیچ وجه تهدیدی برای آنها نیست.

جوزف کوهن رئیس و بنیانگذار این جنبش که شخصا از حسینیه بازدید کرده گفته کهصهیونیست ها پس از آنکه اطمینان پیدا کردند این مرکز مانند ایران نیست، هوادار تشیع خمینی نیست و وابسته به تشیع شیرازی است از ساخته شدن آن حمایت می کند. کوهن به ۶۰۰۰ یهودی مخالف ساخت حسینیه گفته است:

“این مکان متعلق به آیت الله خمینی نیست، متعلق به آیت الله شیرازی است، بنابراین ارتباطی با روز قدس ندارد، افرادی که با آنها دیدار کردیم بسیار مهربان و خونگرم بودند و از ما استقبال کردند. “

و نکته درست در همین جمله جوزف کوهن است که «شیعه لندنی» چون «شیعه خمینی» نیست، پس باید به آن آزادی عمل داد. در واقع برنامه روشن است: آلترناتیوسازی در برابر ایدئولوژی شیعی جمهوری اسلامی.

و چه هدفی استراتژیک‌تر از این می تواند برای صهیونیست‌ها وجود داشته باشد؟

وقتی به روند فرقه سازی این جریان با محوریت «یاسر الحبیب» در لندن نگاه می کنیم، کاملا آشکار است که از سوی دولت انگلستان یک نوع بسط ید و آزادی عمل کامل به این فرقه داده شده است. سید رضا قزوینی(الغرابی) تحلیل‌گر عراقی‌تبار مقیم ایران در گزارشی از شهرک «فدک الصغری» در لندن  در کانال تلگرامی خود نوشت:

” شهرک فدک الصغری، منطقه ای خوش آب و هوا و سرسبز در شهر لندن است که توسط شیخ یاسر الحبیب، داماد سید مجتبی شیرازی، برادر سید صادق شیرازی در لندن خریداری شده است.

این شهرک پس از آماده سازی و ساخت یک مسجد در داخل آن درسال ۱۳۹۱ افتتاح شد و پرچم گروه یاسر الحبیب یعنی ” هیئه خدام المهدی ” در یکی از تپه های آن و طی مراسمی که اعضای این گروه یونیفورم های سبز نظامی بر تن کرده بودند برافراشته شد.

نمازهای عمومی این گروه در این شهرک برگزار می شود. یک حوزه علمیه و مدرسه نیز در آن ساخته شده است. به گفته یاسر الحبیب قرار است این شهرک پس از خرید زمین های اطراف به یک دهکده اسلامی شیعی تبدیل شود و ساکنان انگلیسی نیز به تشیع هدایت شوند.

پوشیدن یونیفورم های نظامی، تأسیس یک شهرک و برگزاری رژه در مناسبت های مذهبی، و بیان اینکه هدف از ساخت چنین دهکده ای، فتح یک کشور خارجی (عربستان) است – ولو در شعار -، و توسعه روزافزون آن در شهر لندن، جالب توجه است. “

تقلید مضحک  یاسر الحبیب از حزب الله لبنان

و تازه وقتی «حسینیه الرسول الاعظم»، با هزینه کلان و در یک ساختمان بزرگ و مجهز و مجلل در قلب محله یهودی‌نشین لندن افتتاح می گردد و با وجود اعتراض شدید ساکنان یهودی، از سوی رهبران جامعه یهودی، و در واقع از تل‌آویو، چراغ سبز نشان داده می شود، خود به خوبی و بدون نیاز به موشکافی زیاد، برنامه مشترک انگلستان-اسراییل-سعودی را برای بهره‌برداری‌های بعدی از این فرقه روشن می سازد. نکته بسیار جالب این که قرار است طبق وعده یاسر الحبیب و سایر چهره‌های رسانه‌ای جریان شیرازی در لندن، در این «حسینیه» همه نوع عزاداری مورد نظر این فرقه، از جمله قمه‌زنی، راه رفتن روی زغال گداخته، راه رفتن روی خار، زدن زنجیر گل‌میخ دار بر بدن برهنه و انواع شیوه‌های به واقع مازوخیستی و من‌درآوردی این فرقه برای عزاداری صورت بگیرد!

 زمین حسینیه توسط یکی از مراکز اسلامی وابسته به سید صادق شیرازی در انگلستان به مبلغ بیش از ۵ میلیون پوند (۲۸ میلیارد تومان) خریداری شده است.

روزنامه بریتانیایی «ایندیپندنت» در ۱۷ اکتبر ۲۰۱۷ گزارش داد که جامعه یهودی لندن از ساختد حسینیه وابسته به جریان شیرازی حمایت و احساسات ضد این مسجد و «اسلام‌هراسانه» را محکوم می کند. گلدرز گرین، در شمال غرب لندن،   بزرگ ترین محل تجمع یهودیان در لندن است.

این حسینیه توسط «مرکز روشنگری اسلامی»، یکی از مراکز متعدد وابسته به جریان شیرازی در انگلستان ساخته شده است که خود نشان از دست باز این جریان افراطی-انحرافی مذهبی در فعالیت‌های خود در بریتانیا دارد.

طبق آن چه در ویدیوی تبلیغی این حسینیه آمده، قرار است به یکی از  بزرگ‌ترین مراکز اسلامی در کل اروپا تبدیل شود:

 
 
 

علی‌رغم شکل گیری یک کمپین اعتراضی از سوی شماری از یهودیان لندن با نام «همه با هم گلدرز گرین» ، علیه ساخت مسجد و حسینیه در محله یهودی، بسیاری از چهره‌های شاخص جامعه یهودی لندن از ساخت این مرکز حمایت کردند. حاخام «مارک گلدسمیت»، حاخام کنیسه اصلی محله گلدرز گرین، «مارکوس دیش»(Markus Disch)، دبیر سیاسی روزنامه یهودی «جوییش کرونیکل»، جی استول(یک مشاور پارلمانی شناخته شده)، لارا مارکس، رییس «صندوق روز بزرگداشت هالوکاست»، که همگی از حامیان افراطی اسراییل در انگلستان محسوب می شوند، در دفاع از ساخت این مرکز مصاحبه‌های زیادی انجام دادند و مطالب زیادی نوشتند.

فعالیت‌های حسینیه فرقه شیرازی‌ در لندن

همچنین «ماری وَن دِر زیل»، نایب رییس هیات نمایندگان یهودی در ۱۹ اکتبر ۲۰۱۷، بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد که سازمان او در ارتباط نزدیک با نمایندگان «مرکز روشنگری اسلامی» قرار دارد و “از شنیدن تعهد آن‌ها به مقابله با یهودستیزی و افراط‌گرایی دلگرم شده است. “

**بازدید شماری از رهبران جامعه یهودی لندن از «حسینیه» الرسول الاعظم، متعلق به فرقه شیرازی**

ساختمان این مرکز در سال ۲۰۰۷ توسط «مرکز روشنگری اسلامی» (وابسته به جریان شیرازی) از یک موسسه مسیحی-صهیونیست به نام «مرکز بین‌المللی مسیحیت تبشیری اِل شادای» به مبلغ ۵.۲۵ میلیون پاوند خریداری شد.  گفتنی است که این ساختمان در سال‌های نه چندان دور یکی از استودیوهای تلویزیون بی بی سی  بوده که در سالن ۳۰۰۰ نفری آن، کنسرت‌های موسیقی اجراء می شد.

**نمایی از سالن گردهمایی «حسینیه» شیرازی‌ها در لندن**

نکته جالب و عجیب این که، علی‌رغم مخالفت شدید بخش عمده ساکنان یهودی گلدرز گرین با افتتاح یک مرکز اسلامی و جمع‌ شدن دست‌کم ۵۴۰۰ امضاء بر علیه این مسجد از سوی یهودیان این محله، رهبران جامعه یهودی این چنین از وجود این مرکز اسلامی که علی‌الظاهر متعلق به نحله‌ای افراطی از شیعیان است، دفاع می کنند.

اما اگر نگاهی از نزدیک به فعالیت‌های فرقه شیرازی در لندن بیاندازیم، آن گاه این مساله دیگر چندان غامض و دور از انتظار نمی نماید. آیت‌الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی، که مطالعات دقیقی روی جریان شیرازی و انحرافات آن دارند، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری مهر(۹ شهریور ۹۴) گفت:

” من وقتی در انگلیس بودم گزارشی به من رسید که این‌ها توانسته‌اند از بسیاری جوان‌های شیعه و سنی برای کارهای جاسوسی خود سربازگیری کنند. من آن روزها وقتی به دانشگاه‌ها سر می‌زدم و کار دانشگاهی داشتم، می‌دیدیم که حتی در مساجد دانشگاه‌ها تشکیلاتی وجود دارد که به نوعی از سوی دولت حمایت می‌شوند. منظور این است که چون انگلیسی‌ها سابقه زیادی در نفوذ و حضور در کشورها و ملت های شرقی داشته‌اند از تجربه زیادی در این عرصه برخوردار هستند؛ لذا اساس برنامه‌ریزی در این زمینه را انگلیسی‌ها انجام می‌دهند و منظور از تشیع انگلیسی هم همین است؛ یعنی تشیعی که با برنامه‌ریزی، مدیریت انگلیس‌ها و دستگاه های جاسوسی بوجود آمده و حمایت مالی و تبلیغاتی می‌شود. منظور از تشیع انگلیسی این نیست که شیعیانی هستند که در انگلیس سکونت دارند، اتفاقا شیعیان بسیار خوبی در انگلیس هستند که وقتی می‌بییند عده ای به وسیله سیاستمداران انگلیسی حمایت می شوند رنج می‌کشند. “

آیت الله محسن اراکی؛ دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی

آقای اراکی صراحتا جریان شیرازی را یک حزب سیاسی دانست که لعاب و پوششی از مذهب بر خود زده است و حمایت مالی و سیاسی و تبلیغاتی همه‌جانبه‌ای را از سوی کشورهای غربی، اسراییل و حتی عربستان سعودی پشت سر خود دارد:

” این جریان پایگاه اجتماعی ضعیفی دارد اما آنچه خطر این‌ها را چند برابر می‌کند سه موضوع است، یک، امپراتوری رسانه‌ای است که با حمایت خارجی‌ها در اختیارشان قرار گرفته شده است. اگر یادتان باشد زمانی اعلام کردند چندین میلیون دلار در حوزه مبارزه فرهنگی با جمهوری اسلامی توسط کنگره آمریکا تصویب و ما بعد از تصویب آن دیدیم که رسانه‌های وابسته به گروه شیرازی تاسیس شدند. برخی مسئولین آمریکایی صراحتا گفتند استراتژی ما این است که گروه‌های افراطی مذهبی را در داخل جوامع شیعی تشویق و پشتیبانی کنیم. امروز شاید بیش از ۲۰ ماهواره به همراه شبکه‌های ارتباط اجتماعی زیادی در اختیار این جریان قرار دارد که در راستای اهداف آنها عمل می‌کنند. دوم، سازمان یافتگی این جریان است که به طور کاملا دقیق و منظم عمل می‌کنند، سوم، حمایت مالی گسترده ای است که از سوی خارجی‌ها نسبت به این جریان انجام می‌گیرد. “

اما «شهرام همایون»، فعاال رسانه‌ای ضدانقلاب و سلطنت‌طلب مقیم لس انجلس، در یکی از افشاگری‌های خود درباره شبکه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای مستقر در اروپا، به صراحت گفت که شرکت پشتیباتی‌کننده از شبکه‌های مذهبی مستقر در لندن، یک شرکت اسراییلی است!

 
 
 

سید هادی سید افقهی استاد دانشگاه و کارشناس مسائل خاورمیانه در نشست بررسی تشیع انگلیسی(اردیبهشت ۹۴) با موضوع “آخوند انگلیسی”، اهداف اصلی جریان شیرازی را چنین بر شمرد:

” ۱-تلاش برای مرجع تراشی با بسترسازی بیگانگان۲-مخالفت صریح و آشکار با انقلاب اسلامی ایران و اغفال جوانان و تشویق به عدم پیروی از انقلاب اسلامی که در جایی صادق شیرازی گفته است: “جوونا گول نخورید!! مثل پدراتون که بعضی هاشون گول خوردن نشید، تاریخ پیغمبر رو خودتون بخونید، هر چی میگن نگید راست میگه! نگید درست میگه”. من نمی گویم سید صادق شیرازی مزدور انگلیس است من می گویم چرا شما طوری صحبت می کنید که مورد استقبال انگلیس قرار بگیرید و آنها ار صحبت هایتان سوء استفاده کنند. ۳- تخریب شخصیت حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است، ۴- مخالفت با فلسطین (مسئله محوری جهان اسلام) ۵- حمایت استکبار جهانی به ویژه استعمار پیر (انگلیس) ۶- حمایت از منافقین (صادق شیرازی در جایی می گوید پیامبر یک نفر منافق را نکشت) ۷-همسو بودن با جریان فتنه ۸-همسویی با انجمن حجتیه در انحرافات سیاسی ۹-پیروی از دکترین جدایی دین از سیاست ۱۰-سکوت و نفاق و مواضع دوگانه نسبت به تحولات عراق و جریان تکفیری داعش ۱۱-حمله به نمادهای اهل تسنن ۱۲-پروژه شهید سازی (سید محمد شیرازی) که گفتند وی را جمهوری اسلامی پس از شکنجه به شهادت رسانده است. جالب اینجاست که صادق شیرازی هیچ موضعی درباره داعش نشان نمی دهد و سکوت می کند چرا که داعش را آمریکا و انگلیس تأسیس نموده است. “

اما جالب‌ترین و رسواترین اعتراف درباره ماهیت فعالیت فرقه شیرازی در لندن را یاسر الحبیب انجام داد. الحبیب، طلبه‌نمای کویتی، داماد سیدمجتبی شیرازی و موسس و مدیر شبکه «فدک»که بخش اعظم برنامه‌های آن فحاشی به مراجع تقلید شیعه، رهبران جمهوری اسلامی و شخصیت‌های مورد احترام اهل سنت(و فتنه‌انگیزی تفرقه‌افکنی در جهان اسلام از طریق آن) است، یک بار روی آنتن زنده شبکه خود، به صراحت و سادگی ساز وکار شبکه فدک و شبکه‌های شبیه به آن را که از مرکز لندن روی آنتن می روند، شرح داد:

” به یاد می‌آورم که چه تعداد از برادران اردنی و فلسطینی که از طریق ایمیل در طی این سال‌ها به من پیام می فرستادند که این‌جا وضعیت مالی سخت است و ما به مهاجرت فکر می کنیم. شما چه‌طور توانستید به انگلیس بروید و ما می خواهیم مهاجرت کنیم. چه‌طور ممکن است به انگلیس بیاییم. الحمدلله الان راه حل این مساله پیدا شده است. اگر به عایشه فحش بدهید، شما را به انگلیس می‌آورند و پناهندگی و در هفته ۷۵۰ پوند و یک آپارتمان رو به روی هاید پارک(مرکز لندن) به شما می دهند. “

یاسر الحبیب: آمر اصلی حمله به سفارت ایران در لندن

«مهنّد الشویلی»، از عوامل اصلی شبکه فدک و دست راست یاسر الحبیب هم در برنامه دیگری چنین اعتراف کرد:

مهند الشویلی

” من در انگلیس زندگی می کنم. من مدیون این کشورم. چرا؟ چون برای من یک زندگی خوب فراهم کرده است. به من خانه داده‌اند. گاهی وقت‌ها که کاری ندارم، به آن‌ها(به رابطین MI۶!؟) و از آن‌ها کمک مالی می گیرم. ۷۰۰ پاوند در هفته. همه خانواده ما از این سهم می برند، به بچه‌ها پول تعلق می گیرد. خدمات درمانی مجانی است و این باعث می شود که من نسبت به آن‌ها متمایل شوم و نسبت به آن‌ها غیرت داشته باشم. “

 
 
 

به بیان دیگر، از این صریح‌تر نمی شد که سردمداران این جریان انحرافی(که با هدف فتنه در عالم تشیع شکل گرفته) مزدوری و وابستگی خود را به سلطنت ملکه بر زبان بیاورند. بی‌جهت نیست که چنان به قول الشویلی به مادر معنوی خود(الیزابت دوم) غیرت دارند که او را از «سادات» می دانند. این اصلا یک شوخی نیست و یاسر الحبیب و همین الشویلی در چند نوبت در شبکه فدک گفته‌اند که ملکه انگلستان از «سادات» است!؟ یعنی اگر فردا روز نتانیاهو یا ترامپ هم برای وابستگان جریان شیرازی پول و تسهیلات فراهم کنندف بعید نیست که روزی از لسان این مزدوران فکری نظام سلطه بشنویم که سردمداران آمریکا رژیم صهیونیستی هم از «سادات» هستند.

 
 
 

در تحلیل نهایی می توان گفت، یکی از اهداف میدان دادن به فرقه شیرازی از سوی دولت بریتانیا و آزاد گذاشتن آن‌ها در انجام خشن‌ترین و خونبارترین شیوه‌های به اصطلاح عزاداری، ارایه جلوه‌ای خشن، بی منطق و مشمئزکننده از اسلام در وجه شیعی آن است. به بیان دیگر، ماموریتی که «داعش» در نفرت‌پراکنی و ایجاد دشمنی با تصویر اسلام در وجه سنّی آن انجام داد و همچنان هم ادامه دارد، فرقه شیرازی قرار است برای ملکوک کردن چهره تشیّع در سطح جهانی و همچنین تحریک و تحریص دشمنی با شیعیان از سوی اهل سنت، ادامه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.