خوشبینی دولتی‌ها به آمریکا باعث شد سرشان کلاه برود

مهم‌ترین رقیب روحانی در انتخابات کارنامه ضعیف اوست/ خوشبینی دولتی‌ها به آمریکا باعث شد سرشان کلاه برود

 

رئیس اندیشکده یقین گفت: برای اولین بار در جمهوری اسلامی ایران فردی در کسوت روحانیت به آمریکا خوشبین شد و روزی خواهد آمد که مردم برجام را از ترکمنچای بدتر می‌دانند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد، حسن عباسی در همایش «دکترین اقتصادی تراز دولت اسلامی» که توسط جامعه اسلامی دانشجویان در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه سررسید سالانه زندگی انسان‌ها ۱۲ ماه و شیعه ۱۴ فصل دارد، گفت: تبیین این نکته که در کدام مقطع زندگی به کدام بن بست می‌رسیم و راه فائق آمدن به این مشکل بسته به کدام امام است، به هنر خودمان بستگی دارد. متاسفانه به جز امام حسین(ع) ۱۳ معصوم دیگر نقش پررنگی در زندگی ما ندارند؛ این در حالی است که باید بتوانیم در زندگی شخصی و ملی خود از دیگر ائمه بهره ببریم و علاوه بر زندگی حسینی، زندگی فاطمی، علوی، مهدوی، جعفری و غیره را مورد توجه قرار دهیم.

 

عباسی در ادامه به مشکلات نظام اقتصادی جهانی اشاره کرد و گفت: امروز اقتصاد جهان ۶۰ تریلیون دلار بدهی دارد که از دید استراتژیست‌های غربی و شرقی این بدهی پاشنه آشیل اقتصاد جهانی است.

 

وی تصریح کرد: بشر امروز اسیر یک پدیده شوم به نام خلق پول بدون پشتوانه شده و مصیبت این است که اسیر این ساز و کار بودن باعث شده نوعی امپریالیسم مالی شکل بگیرد.

 

حکم حکومتی امروز تلاش برای شکستن سروری دلار است

 

رئیس اندیشکده یقین مسئله اصلی در جمهوری اسلامی را مفهوم حکم حکومتی تلاش برای شکستن سروری دلار دانست و تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب بر این نکته تاکید کرده‌اند و خواسته‌اند که مسئولان و مردم اقتصاد مقاومتی را به معنای واقعی محقق و کشور را از جادوی مالی و پولی دشمن خلاص کنند.

 

عباسی ضمن اشاره به این موضوع که به جز ایران، دیگر کشورهایی نیز اسیر این جادوی پولی و مالی هستند، بیان داشت: ما در سال ۵۷ به پیروزی و استقلال سیاسی رسیدیم؛ در دهه دوم و سوم انقلاب تلاش برای استقرار فرهنگی شکل گرفت و در چند سال اخیر مبحث استقلال اقتصادی از آمریکا مطرح شده است.

 

وی افزود: ۳۰ سال پیش در دوران دفاع مقدس نمی‌توانستیم یک کلاشینکوف بسازیم؛ اما ۳۰ سال بعد و در روزگاری که هیچ کس فکر آن را هم نمی‌کرد، به توانایی ساخت موشک پیشرفته کروز دست یافتیم؛ در خصوص اقتصاد نیز همین گونه باید رفتار کنیم، ابتدا توکل کنیم و بعد در مسیر شکستن ارزش دلار بکوشیم.

 

رئیس اندیشکده یقین تاکید کرد: امروز بسیاری باور نمی‌کنند که این ریال ضعیف را در حد دلار باارزش آمریکا بالا ببریم؛ که در جواب باید بگوییم مگر کسی باور می‌کرد روزی انقلاب شود یا اینکه بتوانیم موشک کروز بسازیم؟

 

جایی به پیروزی رسیدیم که به باور «ما می‌توانیم» دست یافتیم

 

عباسی با یادآوری اینکه جایی پیروزی محقق شد که به باور می‌توانیم رسیدیم، گفت: برنده نوبل اقتصادی تصریح کرده که امروز اقتصاد آمریکا سقوط نکرده، بلکه علم اقتصاد دچار سقوط شده است.

 

رئیس اندیشکده یقین یادآور شد: اساتید ما نمی‌پذیرند که علم اقتصاد غرب که حتی اقتصاد غرب را فروپاشانده، اقتصاد ما را دچار تخریب کرده؛ آنان اسلام را عامل تخریب می‌دانند.

 

وی افزود: افرادی که فکر و ذهن خود را به دست اندیشه‌های مدرن داده‌اند، باور این فروپاشی برایشان سخت است؛ اما به فضل الهی این امر محقق خواهد شد.

 

رئیس اندیشکده یقین در ادامه سخنان خود به مسئله ربا اشاره و تصریح کرد: ساز و کار ربا از اساس خلاف شرع و عقل است. آنچه مورد توجه اسلام است، این است که معیار اندازه گیری باید ثابت باشد؛ این در حالی است که چون ترنوور اقتصادی کشورهای غربی و خاصه آمریکا بیشتر است، ارزش پول آنها نیز بیشتر است.

 

عباسی با بیان اینکه امروز استثمار بشر از طریق ربا در حال صورت گرفتن است، بیان کرد: بسیاری تصور می‌کنند هر اقتصاد که بیشتر پول خلق می‌کند، ثروتمندتر است؛ در حالی که کشورهایی که بیشتر پول خلق می‌کنند، بدهکارتر می‌شوند؛ نه ثروتمندتر.

 

وی با یادآوری اینکه امروز چینی‌ها، آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها در حال پیاده سازی سیاست درهای بسته یا همان اقتصاد مقاومتی خودمان هستند، گفت: اساتید فهمی از آنچه خداوند در قرآن به پیامبر(ص) گفت که جهاد اکبر کند، ندارند؛ دشمن همیشه با اسلحه جلو نمی‌آید، بلکه برنامه‌های فکری را نیز در دستور کار خود قرار می‌دهد. برای همین اطاعت نکردن از قوانین و تفکرات دشمن نیز جهاد اکبر است.

 

رئیس اندیشکده یقین به شکستن حصر آبادان به دستور امام خمینی(ره) اشاره و بیان کرد: آن روز محاصره سخت افزاری و امروز نیمه سخت افزاری است و رهبری بیان می‌کنند که سروری دلار باید شکسته شود.

 

عباسی ادامه داد: در جامعه کاپیتالیستی معلم در مدرسه، تربیت را و قاضی در دادگاه، قضاوت را کالا می‌داند؛ زمانی که تمام پدیده‌های مادی و معنوی کالا شد، کاپیتالیسم به وجود می‌آید. به این معنا که آنان برای همه پدیده‌های مادی و معنوی قیمت در نظر می‌گیرند، در حالی که دکترین اقتصادی اسلامی به جای قیمت، کلمه بها را مورد توجه قرار داده‌اند.

 

عباسی تاکید کرد: امام حسین (ع) قیمت نداشت، بلکه بها داشت و خداوند خودش را به عنوان خون بهای ایشان تعیین کرد.

 

وی ضمن بیان اینکه علت علت تداوم انقلاب در این ۳۸ سال این بوده که بسیاری در این کشور بها برایشان مهم بوده و نه قیمت، گفت: دکترین اقتصادی تراز عنوان می‌کند؛ اینکه همه چیز قیمت داشته باشد نادرست است.

 

رئیس اندیشکده یقین ابراز کرد: پول نباید کار کند و باید ذخیره ارزش باشد؛ این در حالی است که امروز پول کار می کند.

 

در ادامه مجیدی فر، نماینده انجمن اسلامی داشگاه فردوسی مشهد خطاب به عباسی بر مسئله اخلاق مداری تاکید کرد و گفت: با بهتان و دروغ نمی‌توان حرف حق زد، چنانچه با این مسائل می‌شود حرف حق زد، استالین پیامبر بود.

 

عباسی در پاسخ گفت: همان قرآنی که از اخلاق سخن گفته، از عدم رباخواری سخن گفته است؛ در جایی که از ربوی بودن سیستم بانکی سخن گفته می‌شود و بسیاری این گفته را به سخره می‌گیرند، نباید انتظار داشته باشید که بار دیگر در آرامی سخن گفت.

 

وی ادامه داد: طبق آمار رسمی اعلام شده حدود ۸۴ درصد فرزندانی که در کلمبیا متولد می‌شوند، خارج از ازدواج متولد شده‌اند .این آمار در برزیل ۶۶ درصد، در اروپا ۵۶درصد، در سوئد ۵۵ درصد، در آمریکا و انگلستان بیش از ۴۰ درصد، در ترکیه سه درصد و در ایران، عراق و افغانستان حدود صفر است.

 

رئیس اندیشکده یقین ادامه داد: لیبرالیسم به معنای آزادی و هر کس هر کاری دلش می‌خواهد انجام دهد، است. این گفته باعث می‌شود در فرهنگ، زنا و در اقتصاد، ربا به وجود آید. این آمار را خود غربی‌ها اعلام کرده‌اند. من آن را نگفته‌ام که می‌گویید تهمت.

 

عباسی تاکید کرد: افرادی که در ایران می‌گویند لیبرالیسم، یا معنای آن را نمی‌دانند و یا چنانچه می‌دانند، باید به آنان بگوییم که اساس ربا، زنا و همجنس بازی مسئله لیبرالیسم است.

 

وی احکام شرع را برای سلامت زندگی بشر دانست و گفت: بنیان اخلاق بر یک نظام معرفتی است.
پس از آن محمدسعید ابراهیمی، نماینده بسیج دانشجویی به طرح دو سئوال پرداخت؛ وی سوال اول خود را به چرایی عدم تحقق وعده های اقتصادی دولت اختصاص داد و گفت: دولت وعده داده بود که با مذاکرات، وضع اقتصادی را بهبود خواهد بخشید ولی اکنون که یکسال از برجام می گذرد شاهد کوچک شدن ۸ درصدی سفره مردم و نرخ بیکاری ۱۲/۲ درصدی و رکود سنگین، هستیم. علت این امر را چه ارزیابی می کنید آیا جناب رئیس جمهور در کارزار انتخابات، کلاه مردم را برداشت یا در مذاکرات، سرشان کلاه رفت؟
سوال بعدی ابراهیمی، ناظر به بحث روحانیت منهای اسلام بود و گفت: چندی پیش در نشریه ای عنوان «روحانیت منهای اسلام» به (م.خ) نسبت داده شد که منجر به توقیف این نشریه دانشجویی شد. آیا شما قائل به مفهوم روحانیت منهای اسلام هستید و در صورت مثبت بودن جواب آیا (م.خ) را مصداق آن می دانید؟
رئیس اندیشکده یقین سئوال اول را اینگونه پاسخ داد: برآورد دولت از مشکلات کشور و همراهی غرب با ایران برآورد صحیحی نبود. برداشت دولت این بود که اگر بگوید هسته‌ای را کنار می‌گذاریم و هولوکاست نیست، قدری مشکلات اقتصادی ایران مرتفع می‌شود.
 وی یادآور شد: روحانی انتظار داشت طبق سیاست اقتصادی درهای باز چین، پس از مذاکره کالا وارد ایران شود و ما بتوانیم آن کالاها را به تولید انبوه برسانیم و با صادرات این کالاها، سرمایه وارد کشور کنیم؛ که نشد.
 

عباسی با تاکید بر اینکه امروز برجام به پاشنه آشیل نظام تبدیل شده، ابراز کرد: چنانچه دولت می‌خواست سیاست درهای باز را عملی کند، باید داماتو و یوترن حذف می‌شود؛ این در حالی است که حدود سه هفته پیش ظریف گفت این دو قانون ربطی به مذاکرات نداشته است
 

عباسی با اشاره به اینکه خوشبینی به آمریکا باعث شد کلاه گشادی سر دولت گذاشته شود، گفت: مهمترین دشمن دولت کارنامه او است که در چهار سال، نه تنها چرخ زندگی مردم را نچرخاند، بلکه چرخ هسته‌ای از چرخش باز ایستاد.
 

وی اضافه کرد: شکست سیاست‌های دولت باعث شد که ماه‌ها و سال‌های آینده با مشکلات بسیاری مواجه باشیم. قبل از مذاکرات تحریم بودیم، اما انرژی هسته‌ای داشتیم، اما امروز هم انرژی هسته‌ای نداریم و هم تحریم هستیم.
 

رئیس اندیشکده یقین خاطرنشان کرد: برای اولین بار در جمهوری اسلامی ایران فردی در کسوت روحانیت به آمریکا خوشبین شد و روزی خواهد آمد که مردم این مذاکرات را از ترکمنچای بدتر می‌دانند.
 

عباسی با بیان اینکه ماجرای برجام شکستی بود که در سال‌های آینده تبدیل به عبرت می‌شود، گفت: لیبرالیسم مهمترین دشمن جمهوری اسلامی و برای نیروهای انقلابی زدن این تفکر، اصل است.

 

وی در پاسخ به سوال دوم نماینده بسیج دانشجویی گفت: خطر روحانیت منهای اسلام، صد پله از اسلام منهای روحانیت، بالاتر است؛ چرا که مردم دینشان را از غیرروحانی نمی گیرند و بنابراین اگر روحانی فاسد شد به منزله فساد کل جامعه است؛ در حالیکه تفکرات انحرافی در غیر روحانیون، نهایتا در یک فضای محدود اثر می‌گذارد.

 

وی افزود: یکی از ضرباتی که روحانیت منهای اسلام زده، عادی کردن تفکر لیبرالیسم در جمهوری اسلامی است و این در حالی است که امام(ره) فرموده بودند، تا من زنده ام نمی گذارم این مملکت دست لیبرال ها بیفتد. روحانیت منهای اسلام، مفاهیمی همچون اسلام رحمانی را در جامعه مطرح کردند.

 

عباسی خاطرنشان کرد: باید روحانیت اصیل از روحانیت منهای اسلام، تفکیک شود تا نسل جوان نسبت به اصل روحانیت، بدبین نشود. من به علت پرداختن به موضوع روحانیت منهای اسلام، بارها به دادگاه احضار شده ام .

 

این استراتژیست ادامه داد: اینکه باوجود سخن گفتن تمامی مراجع تقلید علیه ربا، مقامات جمهوری اسلامی یکبار در مورد ربا صحبت نکردند؟ این ها یعنی روحانیت منهای اسلام.

 

وی در پایان گفت: قطعا رئیس دولت اصلاحات را مصداق روحانیت منهای اسلام می دانم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.