حوادث پاریس در Battlefield 3 / نقشه هایی که قدم به قدم اجرا می شوند +تصاویر

(بسم الله الرحمن الرحیم)

چهار سال پیش که بازی Battlefield 3 به بازر عرضه شد، تاکید کردیم که اسناد موجود در این بازی که به پیش بینی وقایع آینده جهان اشاره دارد، بسیار حائز اهمیت بوده و باید با دقت بسیار، مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

در آن زمان، توضیح دادیم که این اسناد به شکل بسیار پیچیده و حساب شده ای برنامه کشورهای غربی و به طور خاص آمریکا را برای مدیریت و تسلط بر دنیا (با روش ایجاد آشوب، جنگ طلبی و…) را بیان می دارند و درز این اطلاعات به بیرون، می تواند چشم انداز نسبتاً دقیقی از آنچه احتمال می رود در آینده رخ دهد (و برای آن برنامه ریزی شده) را در اختیار تحلیل گران قرار دهد.

03

حال پس از گذشت چهار سال از عرضه این بازی، شاهد تحقق برخی از این پیش بینی ها هستیم؛ کاهش چشمگیر قیمت نفت، اختلاف میان روسیه و اکراین، نقشه تقسیم عراق و…
اما تازه ترین پیش بینی تحقق یافته در این بازی، مربوط به وقایع اخیر بمب گذاری در شهر پاریس می شود.

04

در این بازی به وضوح از بمب گذاری شهر پاریس توسط تروریست های موسوم به PLR و کشته شدن حدود ۸۰ هزار شهروند پاریسی خبر داده شده بود و جالب تر اینکه، زمان وقوع این حادثه در بازی ۱۳ نوامبر ذکر می شود. روزی که دقیقاً با روز حادثه بمب گذاری واقعی پاریس هم زمان بود!
“دیما وارد پاریس می شود و طی عملیاتی گسترده تلاش می کند تا مانع انفجار بمب شود، اما علی رقم تلاش های وی، سلیمان بمب را در پاریس منفجر می کند و موجب کشته شدن ۸۰ هزار شهروند پاریسی می شود. (بخش هایی از تحلیل بازی Battlefield 3)”

“حملات نوامبر ۲۰۱۵ پاریس
حملات نوامبر ۲۰۱۵ پاریس در ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵ در آغاز ساعت ۲۱:۱۶ به وقت اروپای مرکزی، یک رشته از حملات هماهنگ شده تروریستی متشکل از تیرباران‌های دسته ‌جمعی و بمب‌گذاری‌های انتحاری در منطقه‌های یکم، دهم و یازدهم شهر پاریس، فرانسه رخ دادند. این حملات تروریستی، در نزدیکی ورزشگاه استاد دو فرانس در سن-دنی، شمال پاریس، و ایل دو فرانس به وقوع پیوست حداقل سه انفجار جداگانه و شش تیراندازی در محدوده پاریس گزارش شده است، و یک گروگان‌گیری در تئاتر بتکلان انجام شده است که بین ۶۰ تا ۱۰۰ نفر گروگان گرفته شده بودند. (منبع ویکی پدیای فارسی)”

01

نکته جالب تر این که، حتی صحنه سازی های موجود در این بازی هم شباهت بسیاری به رویدادهای واقعی این حادثه داشتند و می توان آن را به نوعی شبیه ساز پیش از واقعه اصلی دانست!

02

حال با فرض این که بتوان چنین حوادثی را، تحقق سناریوهایی از پیش تعیین شده دانست، پس می توان انتظار داشت که تا چندی بعد نظیر این عملیات تروریستی را در نیویورک هم شاهد باشیم. موضوعی که در صورت تحقق می تواند پایه ریز ۱۱ سپتامبر دیگری شده و زمینه را برای تعرض دوباره غربی ها به کشورهای مسلمان فراهم نماید.

05

لازم به ذکر است که در حادثه بمب گذاری پاریس مجموعا ۱۲۹ نفر کشته شدند که شهروندانی از ۲۶ کشور جهان در میان این قربانیان دیده می شوند. رویدادی نظیر ۱۱ سپتامبر که در آن هم کشته شده ها از ملیت های مختلف بودند و همین موضوع، زمینه ساز همکاری کشورهای درگیر حادثه با پروژه جنگ طلبی آمریکا و حمله به دو کشور مسلمان افغانستان و عراق شد.
آیا هنوز زمان آن فرا نرسیده که با نگاهی تحلیل گرانه و منطقی به موضوعات مطرح شده در این بازی نگاه کنیم؟

 
» محمود بلالی / vgpostmortem.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.