دانلود سخنرانی استاد رائفی پور یادواره شهدای افغانستان

دانلود سخنرانی استاد رائفی پور یادواره شهدای افغانستان-shia muslim

 

دانلود سخنرانی استاد رائفی پور ۴مهر۹۴ تهران

گزارش جلسه

مراسم تجلیل از خانواده‌های رزمندگان و شهدای مدافع حرم

مراسم تجلیل از خانواده‌های رزمندگان و شهدای مدافع حرم با حضور حجت الاسلام و المسلمین امرودی، سردار خضرایی، رزمندگان مدافع حرم افغانی تیپ فاطمیون و خانواده‌های شهدای مدافع حرم در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

در ابتدای این مراسم علی اکبر رائفی پور به صحبت پرداخت و گفت: بار دومی که به سوریه رفته بودم چند تن از رزمنده‌های فاطمیون من را در حرم حضرت زینب(سلام الله علیها) دیدند و شناختند. شاید دریکی از پر برکت‌ترین روزهای زندگی خود صحبتی با این رزمندگان داشتم. خاطرم هست که با هم در مقابل حرم حضرت زینب(س) ایستادیم، دست به هم دادیم و قول دادیم تا جایی که می‌توانیم پیام رسان مظلومیت و دلاوری شهدا و رزمندگان فاطمیون باشیم. حقیقتا این موضوع شاهکاری را به وجود آورد و نقطه عطفی در تاریخ مردم افغانستان بود. بارها این موضوع را به دانشجویان افغانی گفته‌ام که شاید اگر میلیاردها هم خرج می‌کردیم نمی‌توانست شرف این مردم را نشان دهد اما این شهدا با خون خود این کار را انجام دادند.

وی ادامه داد: امیرالمومنین(علیه السلام) در زندگی خود با دو اسلام جنگیدند. ما هم باید با این دو اسلام بجنگیم و در غیر این صورت باید شیعه بودن را کنار بگذاریم. اسلام اول که امیر المومنین(ع) با آن جنگیدند، اسلام اشرافیت بود. اسلامی که در آن معاویه جای داشت و جنگ‌هایی مثل جمل و صفین را تشکیل داد. اسلام دوم نیز که علی(علیه السلام ) با آن جنگیدند اسلام مقدس نماهایی بود که بر روی جانمازهایشان خوابشان می‌برد. اسلامی که جنگ‌های نهروان و خوارج را به دنبال داشت. امروز نیز مصداق این دو اسلام وجود دارد. یکی اسلام ترکیه است که در آن کاباره هم وجود دارد و مردم نماز نیز می‌خوانند وهیچ کس کار به کار دیگری ندارد. اسلام دیگر نیز اسلام آل سعود، داعش و تکفیری‌ها است.البته افتخار می‌کنیم که امروز با هر دوی این اسلام‌ها می‌جنگیم چرا که این‌ها اسلام نیستند و فقط آمده‌اند تا گرایشی از اسلام و خوانشی از آن باشند.

این استاد دانشگاه بیان داشت: در ظاهر باید بین این دو اسلام یعنی اسلام ترکیه و اسلام آل سعود دعوا باشد اما این گونه نیست چرا که شخصی مثل اردوغان از مدیریت آل سعود در منا که منجر به این اتفاقات شد، دفاع می‌کند. شما در این کشورها ۱۰۰۰ رکعت نماز بخوانید، آمریکا و اسرائیل هیچکاری با شما ندارند یا در عزاداری‌هایتان فقط به یزید فحش بدهید. کسی با شما کار ندارد این‌ها با اسلام حسین بن علی (علیه السلام) و علی بن ابی طالب (علیه السلام) مشکل دارند. همان اسلامی که لحظه ای نمی‌خواهد که معاویه را به رسمیت بشناسد.

دفاع از حرم اهل بیت(ع) در حقیقت همان مدیریت خودجوش شیعه و سنی است

رائفی پور بیان داشت: تشیع تا زمانی که در این مسیر است شیعه علوی و حسینی باقی خواهد ماند. اسلام سازش و بیعت با بچه کش‌ها ، اسلام نیست و یک پوششی از اسلام است که آن را درست کردند. خاطرم هست که به رزمنده‌ها در سوریه گفتم که ارزش کارشان را بدانند. به آن‌ها گفتم که بدانید ما شیعیان نتوانستیم از جان ۱۱ امام خود دفاع کنیم چرا که عِده و عُده نداشتیم. این ۱۱ گنج را از دست دادیم اما خداوند گنج ۱۲ ام را غایب کرد و تا زمانی که کار بلد نشویم او را نخواهد آورد. حال کجا باید این امتحان را پس داد؟ شماهایی که از حرم دفاع می‌کنید به این معنی است که من از این حرم دفاع می‌کنم و اگر سال ۶۱ هجری بودم از امام خود دفاع می‌کردم و نمی‌گذاشتم خاندان اهل بیت(ع) را به اسارت ببرند. این موضوع مانور شیعه است. مانوری که برای مثال ۲۰ میلیون آدم وارد شهری می‌شوند و همه فارغ از نژادها و قومیت‌ها با هم کنار می‌آیند و مدیریت می‌کنند. در حقیقت این همان مدیریت خودجوش شیعه و سنی است. حال در مقابل ماموریت آل سعود را ببینید. امروز خون ابوحامدها، فاتح‌ها و شهید نسیم محمدیان‌ها از خون ۱۳۰۰ سال پیش عاشورا می‌جوشد.

او در بخش پایانی سخنان خود گفت: امروز تجارت دل خیلی‌ها را برده است و همه چیز پول شده است. در دل این دوران که تجارت و لهو و لعب دل‌ها را برده است، کسانی هستند که برای خدا کار می‌کنند و مومن هستند. در حدیثی از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) آمده است که خطاب به حضرت علی فرمودند: « در آخر الزمان افرادی می‌آیند که در ایمان عظیم‌ترین افراد هستند.آن‌ها نه پیغمبرشان را دیده‌اند و امامشان نیز در حجاب است و فقط به سیاهی بر روی یک سپیدی ایمان می‌آورند. آیا این‌ها با کسانی که دوران من را چشیده اند برابر هستند ثواب انتظار آن‌ها برای امام شان مانند ۵۰ شهید بدر می‌باشد.»

در ادامه این مراسم علی اکبر قلیچ خواننده به روی سن آمد و قطعه «این الفاطمیون» را خواند و در ادامه نیز سرود مدافعان حرم به خوانندگی حامد زمانی پخش شد. سپس سردار خضرایی رئیس باغ موزه دفاع مقدس به صحبت پرداخت و گفت: یادم هست که در حدود ۱۵ سال پیش درگیری‌های شدیدی در خاک افغانستان رخ داد که عامل آن بروز گروهک‌هایی مثل طالبان و القاعده بود. در آن زمان این سوال وجود داشت که این گروهک‌های تازه تاسیس چگونه به سلاح‌های مجهزی مجهز شدند. زمانی که تعدای از آن‌ها اسیر و بازجویی شدند، مشخص شد که این قائله سازمان دهی شده است و زمینه مشکلات را برای مسلمانان فراهم می‌کند. در حالی که ما به عنوان جمهوری اسلامی بیش‌تر به این موضوع توجه داشتیم که آمریکا و اروپا چه سلاح‌ها و تانک‌های جدیدی را تولید می‌کنند، ضراب خانه‌های آمریکا و اروپا سلاح جدید را تولید می‌کردند بروز داعش،جبهه النصره و بوکوحرام به عنوان سلاح خطرناک علیه مسلمانان یکی از همان‌ها می‌باشد.البته این سلاح‌ها هم در میان مردم متدین ایران و افغانستان کارآمد نخواهد بود و همان طور که در جنگ با حرب بعث عراق پیروز شدیم در این جا نیز پیروز خواهیم شد. بنابه آمارها در جنگ ایران و عراق، نزدیک به ۳ بار ارتش عراق مزمهل شد اما به دلیل پشتیبانی قوی آمریکا و اروپا دوباره شکل گرفت. خاطرم هست که عراق در ابتدا چیزی نزدیک به ۱۰ لشگر و ۴ تیپ در اختیار داشت. اما پس از پایان جنگ عراق چیزی نزدیک به ۴۵ تیپ و لشگر داشت.

مقاومت‌های مردمی؛ تعیین‌کننده تاریخ مصرف داعش/انتخاب باغ موزه دفاع مقدس برای نگهداری آثار شهدای مدافع حرم

وی ادامه داد : اکنون نیز حضور افغان‌ها و ایرانی‌ها باعث شد که انقلاب اسلامی از بین نرود. باید دانست که داعش انواع موشک‌های زمین به هوا را دارد. چگونه می‌شود که عده ای بدون برخورداری از پشتیبانی در دو کشور بزرگ اسلامی بتوانند ظهور و بروز پیدا کنند؟ البته داعش حداکثر توانی است که دشمن آن را وارد کرده است. دشمن از این که وارد یک جنگ طولانی شود و هزینه ای زیادی را صرف کند و در نهایت مثل حمله به افغانستان شکست بخورد، هراس دارد. این محصول جدید که مسلمانان منطقه را دچار مشکل کرده است تاریخ مصرفی خواهد داشت و آن به مقاومت‌های مردمی در برابر دشمن بستگی دارد. باید به واسطه این مقاومت‌ها به ساحت مقدس شهدا احترام کنیم و امیدواریم که این مقاومت جانانه بتواند ملت‌های مسلمان عراق و سوریه را دست پر بیرون بیاورد. چرا که وقتی دشمن ببیند مسلمانان برای حفظ اسلام و قبور ائمه حاضر هستند که از کشورهای خود خارج شده و از آن دفاع کنند، قطعا عقب نشینی خواهند کرد.

مشاور شهردار تهران به شعار «جهاد ادامه دارد…» اشاره کرد و گفت: ما شعارمان این است که «جهاد ادامه دارد». رزمندگان لشگر فاطمیون داعیه دار این شعار هستند. من به عنوان یک برادر کوچک‌تر در این جا اعلام آمادگی می‌کنم که نقش این رزمندگان را در باغ موزه دفاع مقدس به تصویر بکشیم. تقاضا می‌کنم این نگاه به “جهاد ادامه دارد” را گسترش دهید و این موزه را به عنوان محلی برای قرار دادن وسایل و آثار شهدای مدافع حرم انتخاب کنید. هم چنین رزمندگان نیز می‌توانند خاطرات خود را بیان کنند تا در این باغ موزه قرار گیرد.

تجلیل از از ۲۸ خانواده شهید مدافع حرم افغانستانی

در پایان این مراسم و با حضور امرودی و خضرایی از ۲۸ خانواده شهید مدافع حرم افغانستانی تجلیل شد.

۱ – خانواده شهید سید محمد سجادی
۲ – خانواده شهید غلامعلی گنجی
۳- خانواده شهید خداداد حسینی
۴- خانواده شهید علی احمئد حسینی
۵- خانواده شهید حسین براتی
۶- خانواده شهیدعلیرضا اسماعیلی
۷- خانواده شهیدصدق محمدی
۸- خانواده شهید سید محمد حسینی
۹- خانواده شهید سید موسی حسینی
۱۰- خانواده شهید محمد حسین خدا پناه
۱۱- خانواده شهید سید اصغر موسوی
۱۲ – خانواده شهید سید محمدرضا علوی
۱۳ – خانواده شهید محمد داود شریفی
۱۴ – خانواده شهید سید جاوید موسوی
۱۵ – خانواده شهید مصطفی جعفری
۱۶ – خانواده شهید سید حمید یزدانی
۱۷ – خانواده شهید ابوالفضل حسینی
۱۸ – خانواده شهیدسید اسماعیل حسینی
۱۹ – خانواده شهید محمد حسین اکبری
۲۰ – خانواده شهید محمد عزیز حیدری
۲۱ – خانواده شهید محمد علی خاوری
۲۲ – خانواده شهید سید رضا حسینی
۲۳ – خانواده شهید رحمان حیدری
۲۴ – خانواده شهید عباس کریمی
۲۵ – خانواده شهید سید حسین حسینی
۲۶ – خانواده شهید غلامعلی جعفری
۲۷ – خانواده شهید رحمت الله هزاره
۲۸ – خانواده شهید محمد حسینی

 

 

دانلود فایل صوتی با حجم  ۳ مگابایت – مدت زمان : ۱۹ دقیقه

دانلود فایل صوتی با حجم ۱۹ مگابایت – مدت زمان : ۱۹ دقیقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.