زمینه سازان ظهور

بسم الله الرحمن الرحیم

کسانی که در آن زمان به یاری او می‌شتابند، بسیارند. و تمامی اینها باید در دوران قبل از ظهور تربیت یافته باشند.

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، قیام جهانی امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف، شرق و غرب عالم را فرا خواهد گرفت و شعار آن یکتاپرستی و گسترش عدالت در سراسر گیتی است. حرکتی با این عظمت و گستردگی بدون زمینه سازی و آمادگی قبل از قیام امکان پذیر نیست. این زمینه سازی از دو جهت می‌تواند باشد.

[​IMG]

۱٫ پذیرش عمومی
باید انسانها به این نتیجه برسند که خود نمی‌توانند قانون کاملی برای اداره جهان و سعادت بشر وضع کنند و قوانین آنان باعث نابسامانی در وضعیت دنیا شده است و هر روز بیشتر به بی کفایتی خود پی برند. می‌خواهند حقوق بشر را رعایت کنند ولی به نام حقوق بشر، خون هزاران انسان بی گناه را می‌ریزند. با شعار مبارزه با تروریسم، ترور و خشونت را پرورش می‌دهند. برای امنیت گیتی سلاحهایی می‌سازند که می‌توان با آنها صدها بار زمین را زیر و رو کرد و به اسم آزادی، آدمیان را اسیر و برده خود می‌کنند. وقتی اکثر انسانها از وضع موجود خسته و ناامید شوند و به دنبال نجات دهنده‌ای باشند، با دیدن الگوی مناسب، به آن گرایش پیدا می‌کنند.

نشان دادن این الگو وظیفه پیروان امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف است تا دوباره جهانیان را با انسانیت و معنویت و رفاه و آزادی واقعی آشنا ساخته و انسان ناامید و غرق در بیداد و ستم را امید بخشیده و زمینه را برای پذیرش و آمدن مصلح جهانی در گستره جهانی آماده کنند. در احادیث اسلامی از گروهی یاد شده است که از مشرق قیام می‌کنند و زمینه حکومت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را فراهم می‌کنند.

رسول خدا صل الله علیه آله و سلم فرمود؛ مردمی از مشرق قیام می‌کنند و زمینه را برای آمدن مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف آماده می‌کنند.[۱]

همچنین امام صادق علیه السلام در روایتی می‌فرماید:
گویا می‌بینم مردمی را که در مشرق قیام می‌کنند و حق خود را می‌خواهند ولی به آنان داده نمی‌شود، باز درخواست می‌کنند، وقتی وضع را این گونه می‌بینند سلاحهایشان را بر می‌دارند، در این هنگام آنچه می‌خواستند به آنها می‌دهند ولی آنان نمی‌پذیرند تا آنکه قیام می‌کنند و حکومت را به کسی جز صاحب شما تحویل نمی‌دهند، کشته‌های آنها شهیدند. آگاه باشید اگر من آن زمان را درک می‌کردم، وجودم را برای صاحب این امر نگه می‌داشتم.[۲]

۲٫ پرورش یاوران امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف
ظهور و قیام ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف یکباره و ناگهانی اتفاق می‌افتد[۳] و در آن زمان، فرصتی برای پرورش و آماده کردن سربازانِ قیام جهانی باقی نمی‌ماند پس باید قبل از ظهور، این یاران از هر جهت آماده شوند تا در عصر ظهور یار و یاور آن نجات دهنده و عدل گستر باشند. در روایات ما به سیصد و سیزده نفر یاوران خاص امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف به تعداد اصحاب بدر، اشاره شده است که هنگام ظهور، همزمان در مکه جمع می‌شوند.[۴] اینها فرماندهان لشکر امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف هستند ولی کسانی که در آن زمان به یاری او می‌شتابند، بسیارند. و تمامی اینها باید در دوران قبل از ظهور تربیت یافته باشند که در احادیث به آنها اشاره شده است.

باشد که ما با تلاشی بیشتر زمینه ظهور و آمدن مولا و آقایمان را که موعود تمامی انسانها و ادیان الاهی است، بوسیله پذیرش عمومی و پرورش یاورانش آماده کنیم.

پی نوشتها:
[۱]- سنن ابن ماجه، باب خروج المهدی، حد۴۰۸۸، «یخرج ناس من المشرق فیوطئون للمهدی سلطانه».
[۲]- الغیبه نعمانی، باب۱۴، حدیث۵۰؛ بحارالانوار، ج۵۲، ص۲۴۳٫
[۳]- امام صادق علیه السلام فرمود: خدای عزوجل امر او را در یک شب اصلاح می‌کند، کمال الدین، ج۲، باب۴۴، حدیث۵٫
[۴]- الغیبه، طوسی، ص۴۷۷، حدیث۵۰۳؛ مستدرک حاکم، ج۴، ص۵۴۴٫

منبع : وعده صادق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.