ارتباط با آمریکا / اعلام جنبش رسمی مقابله با ربا در کشور

حسن عباسی در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه های استان ایلام در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد ایلام گفت: علم استراتژی علم اداره جهان، بررسی تمدن ها و بقای جوامع است این علم به مثابه یک پزشک حاذق به تشخیص و درمان جراحت ها و بیماری های جوامع می پردازد.

وی ادامه داد: فعالیت های استراتژیکی در قالب برنامه های میان مدت و بلند مدت پی ریزی می شوند، حداقل ۲۵ سال زمان برای برنامه ریزی راهبردی باید صرف شود تا رخ نمودهای دریافت نتیجه را دید. فرصت های تمدنی به سادگی به دست نمی آیند.


رئیس دکترینال امنیت بدون مرز ایران بیان کرد: جوزف استیگلیتز در کتاب سقوط آزاد که دو سال پیش تالیف شد گفت: علم اقتصاد به طور کامل سقوط کرده است، این علم دیگر پاسخگوی جهان امروز نیست عملا هیچکس نمی داند چه باید بکند و الگویی نیست که بتواند جوابگوی جهان اقتصادی امروز باشد.


حسن عباسی تایید کرد: اقتصاد جهانی عملا ورشکسته شده است. جهان امروز با شرایط بسیار تیره و تاری مواجهه می باشد، در گزارشی که پایان سال ۲۰۱۲ منتشر شد اعلام گردید که بدهی های اقتصادی ۱۴۵ کشور جهان بالغ بر ۷۰ تریلیون دلار است.

دولت آمریکا بیشترین میزان بدهی را دارد این میزان ۴ برابر درآمد سالیانه دولت است.

وی تایید کرد: 
ممکن است جوانان ما با استناد به فیلم های هالیودی و یا سیاست آمریکا غول بزرگی از این کشور را در ذهن خود تداعی کنند اما در واقعیت آمریکا چیزی جز یک کشور ورشکسته نیست.


در میان مردم این اندیشه وجود دارد که اگر با آمریکا رابطه داشته باشیم مشکلات اقتصادی ما حل می شود؛ اما چرا به این واقعیت توجه نمی شود که
 اگر آمریکا نجات بخش بود شهرها و کارخانه های بزرگ خود را از فروپاشیده شدن و ورشکستگی نجات می داد.

رئیس دکترینال امنیت بدون مرز ایران افزود: ژاپن، فرانسه، یونان، اسپانیا، انگلستان که دچار تحریم اقتصادی نیستند، چرا این کشورها از نظر اقتصادی دچار رکود گشته اند و سرزمین های خود را به مزایده برای فروش واگذار کرده اند.


عباسی گفت: ایران به عنوان قدرت منطقه باید ارائه دهنده نظریات مدیریتی در راستای آماده سازی برای ظهور حضرت مهدی در جهان باشد.


وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال های اخیر بارها فرموده اند که علم قدرت، پیشرفت و عدم وابستگی را به ارمغان می آورد، ایران یکی از کشورهای قدرتمند علمی در جهان است که دولت های غربی از دستاوردهای ایران به وحشت افتاده اند.


رئیس اندیشکده یقین ادامه داد: اگر در فردو، اصفهان، بوشهر، اراک علم تولید نمی شد هیچ قدرتی نداشتیم و کشورهای ۱+۵ با ایران بر سر میز مذاکره نمی نشستند.

دلیل برتری کشور ما این است که از صفر شروع کردیم، ایران در جهان به عنوان یکی از ۱۰ قدرت برتر موشکی- فضایی جهان شناخته شده است. مهمترین شاخصه این پیشرفت ترکیب علم و ایمان است.

عباسی خاطر نشان کرد: علوم فنی به جمهوری اسلامی اقتدار پیروزمندانه می دهد؛ اما آنچه که باید بدان توجه کرد خروجی نادرست علوم انسانی در ایران است که اساس آن را علوم غربی پایه ریزی کرده ند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی از علم اقتصاد با عنوان اقتصاد آدام اسمیتی تعبیر کرده اند و آن را دچار مشکلات فراوان می دانند که در بهترین حالات هم نتوانسته غرب را از ورشکستگی نجات دهد.


وی با بیان اینکه در راه ترقی و پیشرفت باید نگاهمان را به اسلامی کردن علوم غربی و متحول کردن آنها متوجه کنیم، تصریح کرد: چه بسا این علوم غربی نه تنها توانایی نجات کشورهای جهان را ندارند بلکه آنان را دچار مشکلات عدیده ای نیز کرده اند.

رئیس دکترینال امنیت بدون مرز ایران بیان کرد: مکتب اصالت پول یا خدامحور بودن پول مخاطرات بسیاری در زندگی مردم جهان به وجود آورده است تنها راه نجات بشر فاصله گرفتن از مکتب اقتصاد پول مبناست.

اولین مشکل پول
 این است که پشتوانه ای ندارد، میلتون فریدمن در سال ۱۹۶۲ با ارائه مدلی از اساطیر یونان اذعان داشت اقتصاد جهان به مثابه کشتی در دریاست که اگر به سمت جلو پیش رود توسط هیولای کرایب دیس بلعیده خواهد شد و اگر عقبگرد نماید به درون گردآب کشیده می شود.

دومین مشکل پول آن است که اعتبار ندارد و با کوچکترین جریان های سیاسی دستخوش تغییر و تحولات می شود.

عباسی با ریشه یابی کلمه بانک گفت: ۷۰۰ سال پیش خانواده یهودی به نام «مدیچی» در ونیز با دادن وام و گرفتن ربا از تجار مسیحی توانستند ثروت عظیمی را جمع کنند، این خانواده با قرار دادن نیمکت هایی در مکان های مخصوص با عنوان بنکو عملا ربا می گرفتند بعدها با برپایی ساختمان جدید و نامگذاری آن به بانکو یا ربا پایه و اساس بانکهای جدید را پی ریزی کردند.

وی در مورد بورس بیان کرد: عملی است که با قمار انجام می شود به عبارت دیگر
بورس همان قمار است، بازار بورس توسط یک فرد قمارباز حرفه ای به نام «جان لو» در فرانسه به وجود آمد و جهانی شد.


رئیس پژوهشکده یقین ادامه داد: رونق بازارهای ایران به دلیل پول و سرمایه آزاد ۳۰۰ میلیون دلاری است که در بازارهای مختلف با عناوین بازار سکه موبایل، زمین، خانه و غیره به گردش در می آید، بورس سازوکارش قمار است از زمانی که بازار سرمایه در ایران به وجود آمد فاجعه شد. زمانی می توان گفت بازار بورس در ایران مطلوب است که بازار بورس سایر اقلام نیز رونق داشته باشند.

عباسی تاکید کرد: 
امروزه زمینه سازی برای ظهور، سخت تر از زمان بعثت پیامبر(ص) است یکی از بت هایی که مردم جهان آن را می پرستند بت باور به پول است،پول خدای مردم جهان شده است و پرستش گاه های کوچک این خدا بانک ها هستند.

امروزه بانک ها بلندترین، مجلل ترین، خوش نماترین و زیباترین ساختمان ها در ایران و جهان به شمار می آیند و بیت الله الحرام در آمریکا و در وال استریت واقع شده است.

وی با اشاره به بیانات آیت الله جوادی عاملی تصریح کرد:
 ۸۰ درصد کل اقتصاد ایران با وام ربوی در گردش است، ربا نهادینه شده و برکت در زندگی ها برچیده شده است.

رئیس پژوهشکده یقین خاطرنشان کرد:
راه درمان اقتصاد ایران و جهان آن است که به سوی اقتصاد مقاومتی، بدون ربا، توحیدی و مقاوم سازی حرکت کنیم و برای درمان مشکلاتمان به قرآن رجوع کنیم.

آنتی ۶۶۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.